Strona Główna BIP Strona Główna
czerwiec
 

11.06.2018
XVI PIKNIK MILITARNY W KALISZU

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Kaliszu serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na XVI PIKNIK MILITARNY w Kaliszu przy ul. Zielonej organizowany przez Muzeum Techniki i Uzbrojenia Wojskowego w Kaliszu. Piknik odbędzie się w sobotę w godzinach 12:00 - 18:00 oraz w niedzielę w godzinach 10:00 - 17:00. Dla zwiedzających czeka mnóstwo atrakcji takich jak:

- wystawa statyczna sprzętu wojskowego;
- pokazy dynamiczne wybranych pojazdów;
- pokaz grupy ASG;
- Tank Crush (demolka samochodów osobowych przez pojazdy pancerne);
- przejazd wybranymi pojazdami gąsienicowymi.


WSTĘP WOLNY!


09.06.2018
FESTYN RODZINNY W WOLICY

Dnia 9 czerwca br. odbył się Festyn Rodzinny na terenie Ośrodka Rewalidacyjno- Wychowawczym "Centrum Edukacyjno- Rehabilitacyjne TĘCZA" w Kaliszu zorganizowany przez Fundację Dzieciom "POMAGAJ". Fundacja dzieciom POMAGAJ powstała w 2007 roku. Głównym celem fundacji jest pomoc w rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych, a także dzieciom zagrożonych niepełnosprawnością.

Szef Wydziału Rekrutacji WKU w Kaliszu mjr Jacek WOLF przygotował pokaz broni, umundurowania, oraz wyposażenia żołnierza, a także przeprowadził krótki trening musztry z podopiecznymi ośrodka.

Tekst: mjr Jacek WOLF
Foto: Magdalena SIKORA

foto foto foto foto foto foto foto foto

08.06.2018
SZKOLENIE DOTYCZĄCE WOJSK OBRONY TERYTORIALNEJ ORAZ LEGII AKADEMICKIEJ ZE STUDENTAMI PWSZ W KALISZU

08 czerwca br. w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu odbyło się spotkanie informacyjne w zakresie powoływania do ochotniczych form służby wojskowej, w tym do Terytorialnej Służby Wojskowej oraz Legii Akademickiej. Prelekcję poprowadził Wojskowy Komendant Uzupełnień w Kaliszu ppłk Marek KOSICKI oraz specjalista Wydziału Rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kaliszu mjr rez. Włodzimierz SELIGA.

Tekst: mjr Jacek WOLF
Foto: Monika MARCINKOWSKA

foto foto foto foto

08.06.2018
EGZAMINY KLAS MUNDUROWYCH Z V LO W KALISZU W CSWLĄD W M. BIEDRUSKO

Dnia 8 czerwca na pasie taktycznym w m. Biedrusko należącym do Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu odbyły się egzaminy uczniów klas mundurowych z Kalisza oraz Wrześni. W egzaminie wzięli udział uczniowie szkół, które zakwalifikowały się do pilotażowego programu wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących piony certyfikowanych wojskowych klas mundurowych. Egzamin obejmował część teoretyczna jak i praktyczną z przedmiotów ogólnowojskowych. Koordynator projektu mjr Jacek WOLF z ramienia WKU w Kaliszu oraz mjr Wojciech NAWROCKI z WKU w Koninie czuwali nad właściwym przebiegiem egzaminów.

Tekst: mjr Jacek WOLF

Foto: mjr Jacek WOLF, Piotr KEMPIŃSKI

foto foto foto foto foto foto foto foto

08.06.2018
II TURNIEJ PIŁKARSKI Trzynastka Cup 2018 i Piknik z okazji Dnia Dziecka w Kaliszu

Dnia 8 czerwca na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Kaliszu odbył się już II TURNIEJ PIŁKARSKI Trzynastka Cup 2018, a także Piknik z okazji Dnia Dziecka. Patronat nad imprezą objęli Prezydent Miasta Kalisza Grzegorz SAPIŃSKI oraz Starosta Kaliski Krzysztof NOSAL. Oficer WPMiAR WKU w Kaliszu por Piotr KUBIAK oraz referent Wydziału Rekrutacji WKU w Kaliszu Kamila NOWAK wystawili stoisko informacyjno-promocyjne, gdzie można było zaczerpnąć informacji na temat naboru do wszystkich form służby wojskowej.

Tekst: mjr Jacek WOLF
Foto: Monika MARCINKOWSKA

foto foto foto foto foto foto foto foto

05.06.2018
PROMOCJA SŁUŻBY WOJSKOWEJ W KROTOSZYNIE

Dnia 05 czerwca br. przedstawiciele Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kaliszu por. Piotr KUBIAK, Monika MARCINKOWSKA oraz Kamila NOWAK udali się z misją promocji różnych form służby wojskowej rozstawiając stoisko informacyjno - promocyjne w samym sercu Krotoszyna.

Zainteresowani służbą w wojsku mogli uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące naboru do terytorialnej służby wojskowej, służby przygotowawczej, służby zawodowej, służby kandydackiej, narodowych sił rezerwowych, a także Legii Akademickiej.

Stoisko informacyjno – promocyjne WKU w Kaliszu cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród lokalnej społeczności Pleszewa i przyciągnęło dużo zainteresowanych osób służbą wojskową.

Tekst: mjr Jacek WOLF
Foto: Monika MARCINKOWSKA

foto foto foto

05.06.2018
UROCZYSTOŚCI W PLESZEWIE

05 czerwca 2018 roku w Pleszewie odbyła się uroczystość z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości oraz 100-lecia Wybuchu Powstania Wielkopolskiego. W uroczystości udział wziął również Wojskowy Komendant Uzupełnień w Kaliszu ppłk Marek KOSICKI. Stoisko informacyjno-promocyjne wystawione przez WKU w Kaliszu przygotowali mjr Jacek WOLF oraz Marek REGULSKI. Wystawę sprzętu inżynieryjno- saperskiego przygotowali żołnierze 16 Batalionu Remontu Lotnisk z Jarocina. O właściwą oprawę muzyczną zadbała Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych z Poznania.

Tekst: mjr Jacek WOLF
Foto: mjr Jacek WOLF, ppłk Marek KOSICKI

foto foto foto foto foto foto foto

05.06.2018
SZKOLENIE DOTYCZĄCE WOJSK OBRONY TERYTORIALNEJ ORAZ LEGII AKADEMICKIEJ ZE STUDENTAMI UAM W KALISZU

05 czerwca br. w auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu odbyło się spotkanie informacyjne w zakresie powoływania do ochotniczych form służby wojskowej, w tym do Terytorialnej Służby Wojskowej oraz Legii Akademickiej. Prelekcję poprowadził specjalista Wydziału Rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kaliszu mjr rez. Włodzimierz SELIGA.

Tekst: mjr Jacek WOLF
Foto: Monika MARCINKOWSKA

foto foto foto foto

01.06.2018
BAJKOWY MUNDUR

Na co dzień dowodzą podległymi im slużbami mundurowymi. Konkretni, nieugięci, z zasadami.

A jednak dali się namowić...

1. czerwca na antenie radia CENTRUM_106.4 czytają wierszyki dla najmłodszych słuchaczy. Od południa do wieczora. Oto i oni, mundurowi z sercem dla dzieci:

Komendant Miejski Policji w Kaliszu - insp. Dariusz Bieniek
Komendant Straży Miejskiej Kalisza Dariusz Hybś
Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu - mł.bryg Sławomir Kotoński
Komendant Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu - płk Ryszard Czapracki
Z-ca Naczelnika Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego - komisarz Igor Pluciński
Komendant Placówki Straży Granicznej w Kaliszu - mjr SG Robert Kaczmarek
Wojskowy Komendant Uzupełnień - ppłk Marek Kosicki
Z-ca Nadleśniczego Mirosław Niczyporuk

1. czerwca_radio CENTRUM_106.4_ godz. 12-20

Warto posłuchać, bo na ogół to my opowiadamy bajki mundurowym ;-)

Tekst i foto na podstawie www.rc.fm