Strona Główna BIP Strona Główna
marzec
 

 


04.03.2018
SZKOLENIE KONDYCYJNO-TRENINGOWE I SPECJALISTYCZNE Z NARCIARSTWA ZJAZDOWEGO

W dniach 04-09.03.2018 r. Wojewódzki Sztab Wojskowy w Poznaniu był organizatorem szkolenia kondycyjno-treningowego z narciarstwa zjazdowego dla oficerów Terenowych Organów Administracji Wojskowej z województwa wielkopolskiego. Szkolenie odbyło się na stokach w miejscowości Sienna w Ośrodku Narciarskim Czarna Góra. Z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kaliszu udział w szkoleniu wzięli Wojskowy Komendant Uzupełnień w Kaliszu ppłk Marek KOSICKI oraz cz.p.o. Szefa Wydziału Rekrutacji kpt. Jacek WOLF. Wszyscy uczestnicy obozu narciarskiego doskonalili swoje umiejętności pod okiem instruktora z CSWLąd w Poznaniu.

Tekst: : kpt. Jacek WOLF
Foto: kpt. Jacek WOLF, kpt. Robert OŁOSZEWSKI,

foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto

 


02.03.2018
TARGI PRACY W ZSP CKU PRZYGODZICE

W ramach Drzwi Otwartych w ZSP CKU w Przygodzicach odbyły się I Targi Pracy. Głównym założeniem Targów było zapoznanie uczniów z tajnikami rekrutacji oraz możliwościami z jakich mogą skorzystać po ukończeniu szkoły. Przedstawicielami z ramienia Ochotniczych Hufców Pracy była Pani Joanna Wasiak- pośrednik pracy (MCK Ostrów Wielkopolski) oraz Pan Jacek Stokłosa- doradca zawodowy MCIZ Kalisz. W Targach uczestniczyli również: WUK Kalisz, Komenda Powiatowa Policji, Areszt Śledczy, Społeczna Akademia Nauk w Ostrowie Wlkp, Uniwersytet Przyrodniczy z Poznania, Uniwersytet Przyrodniczy w Wrocławia, PWSZ z Kalisza, KRUS, Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka, Zetor Polska, Rolserwis, PIP.

Podczas spotkania z wyżej wymienionymi uczelniami i instytucjami tegoroczni maturzyści mieli szansę porozmawiać o warunkach rekrutacji, współpracy z przedstawicielami firm i instytucji. Poznali ich ofertę, wybierając z wielu dziedzin. Targi były świetną okazją do wymienienia doświadczeń oraz zdobycia cennych informacji przez odwiedzających Targi.

Tekst: wielkopolska.ohp.pl
Foto: wielkopolska.ohp.pl,

foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto

 


01.03.2018
NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI „ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH” W KALISZU.

W czwartek w Kaliszu uroczyście obchodzono Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ogrójcu klasztoru jezuitów złożono kwiaty i zapalono znicze pamięci przed pomnikiem Armii Krajowej. Następnie odbyła się msza pod przewodnictwem biskupa pomocniczego diecezji kaliskiej Łukasza Buzuna.

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, to polskie święto państwowe obchodzone corocznie 1 marca, poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. W czwartek Hołd Żołnierzom Niezłomnym oddali przedstawiciele władz miasta, parlamentu, władz wojewódzkich, kaliscy radni, reprezentanci związków kombatanckich, organizacji społecznych, poczty sztandarowe szkół, służb mundurowych, harcerze.

Następnie w Sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego została odprawiona msza święta, pod przewodnictwem Łukasza Buzuna, biskupa pomocniczego. Uroczystość odbyła się przy asyście honorowej 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej z Międzyrzecza.

Podczas mszy odbyło się również uroczyste nadanie imienia klasie mundurowej V Liceum Ogólnokształcącego w Kaliszu. Jej patronem został Jan Kempiński ps. „Błysk”, jeden z przedstawicieli antykomunistycznego podziemia z Wielkopolski. Dowodził oddziałem podlegającym Inspektoratowi Ostrowskiemu Wielkopolskiej Samodzielnej Grupy Operacyjnej „Warta”. Przeprowadził szereg udanych akcji przeciwko komunistycznemu aparatowi terroru, m.in. w październiku 1945 pod Pleszewem rozbił grupę operacyjną UB i MO z Jarocina. Oddział „Błyska” został rozbity przez UB 22 października 1945 w bitwie pod Odolanowem. Zginęło wtedy kilkunastu partyzantów. „Błysk” został aresztowany przez UB 17 grudnia 1945 i skazany na karę śmierci, zamordowany 21 czerwca 1946 w Poznaniu.

Tekst: www.kalisz.naszemiasto.pl
Foto: www.kalisz.naszemiasto.pl

foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto