Strona Główna BIP Strona Główna
lipiec
 


10.11.2017
99 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

10.11.2017 r. w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Kaliszu odbyła się uroczysta zbiórka związana z obchodami Narodowego Święta Niepodległości.

Na początku uroczystości Wojskowy Komendant Uzupełnień ppłk Marek KOSICKI powitał wszystkich zebranych i przedstawił genezę Narodowego Święta Niepodległości. Następnie po odczytaniu stosownych decyzji i rozkazów Wojskowy Komendant Uzupełnień w Kaliszu wręczył wyróżnionym medale i odznakę pamiątkową Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kaliszu:

Brązowy medal „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny”: Elżbieta WYSOCKA
Tomasz SIEKLUCKI
Odznakę pamiątkową Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kaliszu: Magdalena SIKORA

Autor tekstu: mjr Jerzy Sobczak
Autor zdjęć: Monika Marcinkowska

foto foto foto foto foto foto foto foto foto31.10.2017
CZEŚĆ ICH PAMIĘCI

31.10.2017 r. szef wydziału Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kaliszu mjr Jerzy SOBCZAK zapalił znicze, na grobach żołnierzy poległych w czasie wykonywania obowiązków służbowych.

W Jarocinie na grobie śp. kpt. Daniela AMBROZIŃSKIEGO, który poległ na służbie 10 sierpnia 2009 w Usman Khel w Afganistanie. Był żołnierzem służącym w 1 Batalionie Kawalerii Powietrznej w Leźnicy Wielkiej.

W Iwanowicach na mogile śp. kpr. Radosława SZYSZKIEWICZA, który zginął w wyniku wybuchu miny-pułapki w Afganistanie. Był kierowcą – sanitariuszem w plutonie rozminowania Zgrupowania Bojowego „A” w bazie Ghazni. Na tym samym stanowisku służył w kraju w 5 Pułku Inżynieryjnym w Szczecinie – Podjuchy.

W Opatówku na grobie śp. sierż. Piotra ŁOSIAKA, który zginął śmiercią tragiczną podczas wykonywania obowiązków służbowych.

Autor tekstu: mjr Jerzy Sobczak
Autor zdjęć: Elżbieta Sobczak

foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto