Strona Główna BIP Strona Główna
czerwiec
 

10.06.2015
KWALIFIKACJE DO ZAWODOWEJ SŁUŻBY WOJSKOWEJ

Informujemy, że 18 czerwca br. odbędą się kwalifikacje do zawodowej służby wojskowej w 34. Brygadzie Kawalerii Pancernej w Żaganiu.

Z kandydatami zostanie przeprowadzona rozmowa kwalifikacyjna oraz sprawdzian z wychowania fizycznego. Godzina rozpoczęcia kwalifikacji - 8.00. Miejsce stawiennictwa - JW 2423, ul. Żarska 1, Żagań.

Kandydaci powinni posiadać:
- dokument tożsamości;
- posiadane uprawnienia;
- aktualne zaświadczenie lekarskie o braku przeciwskazań do wysiłku fizycznego;
- strój sportowy.

Szczegółowych informacji udzielają specjaliści sekcji personalnej 34BKPanc od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 13.00, tel. 261 68 8905, 261 68 8879.

Autor tekstu: mjr Jerzy Sobczak


09.06.2015
SPOTKANIE Z UCZNIAMI W ZSZ W KALISZU

Dnia 9 czerwca bieżącego roku oficer wydziału rekrutacji kpt. Jacek WOLF reprezentujący Wojskową Komendę Uzupełnień w Kaliszu podlegającą pod Wojewódzki Sztab Wojskowy w Poznaniu spotkał się z uczniami Zasadniczej Szkoły Zawodowej im. Zesłańców Sybiru w Kaliszu.

Celem spotkania było zaprezentowanie uczniom specyfiki zawodu jakim jest żołnierz zawodowy. Ponadto kpt. Jacek WOLF omówił zasady naboru do służby przygotowawczej, Narodowych Sił Rezerwowych, służby zawodowej w korpusie szeregowych oraz zasady naboru do uczelni wojskowych.

Tekst: kpt. Jacek WOLF
Foto: kpt Jacek WOLF, Marek PAPIEWSKI


06.06.2015
ZAWODY LOK W PLESZEWIE

W dniu 6 czerwca br. w Pleszewie na strzelnicy Karczemka odbyły się zawody w Dwuboju Obronnym zorganizowane przez Wielkopolski Zarządu Wojewódzki Ligi Obrony Kraju. Zawody miały na celu propagowanie sportów obronnych wśród młodzieży a także sprawdzenie kondycji strzeleckiej uczestników w poszczególnych konkurencjach.

W zawodach wziął udział Wojskowy Komendant Uzupełnień w Kaliszu ppłk Andrzej KRUPIŃSKI, który zwycięskiej drużynie w klasyfikacji zespołowej, pojedynek strzelecki chłopców w Dwuboju Obronnym wręczył puchar ufundowany przez WKU w Kaliszu.

Autor tekstu: mjr Jerzy Sobczak
Autor zdjęć: kpr. Łukasz Kubiak


02.06.2015
SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM ŻW

2 czerwca br. w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Kaliszu odbyło się spotkanie z przedstawicielem Placówki Żandarmerii Wojskowej w Powidzu. St. chor. sztab. Witold ŻÓŁKOWSKI przedstawił wszystkim zebranym zmiany w przepisach związanych z ruchem drogowym. Szczególną uwagę zwrócił na zmiany dotyczące przewozu dzieci w pojazdach mechanicznych oraz na przepisy, których nie przestrzeganie powoduje utratę prawa jazdy.

Autor tekstu: mjr Jerzy Sobczak
Autor zdjęć: kpt. Jacek Wolf


01.06.2015
„BIEG TWARDZIELA” W PRZYGODZICACH

1 czerwca bieżącego roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach odbyła się piąta edycja „Biegu Kadeta” zwana „BIEGIEM TWARDZIELA”. Organizatorami biegu była Gmina Przygodzice, Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wlkp. oraz Uczniowski Klub Sportowy „Sokół”.

Trasa marszobiegu liczyła 8 km i prowadziła przez okoliczne lasy i łąki w Przygodzicach, jak również wzdłuż stawów hodowlanych na Trzcielinach. Podczas zawodów uczestnicy mieli do zaliczenia dodatkowe konkurencje typu: rzut granatem, strzelanie do puszek aluminiowych z broni pneumatycznej, ubieranie odzieży ochronnej oraz orientowanie topograficzne.

Najlepsze drużyny otrzymały okazałe puchary oraz dyplomy.

Wojskową Komendę Uzupełnień w Kaliszu podlegającą pod Wojewódzki Sztab Wojskowy w Poznaniu reprezentował kpt. Jacek WOLF.

Tekst: kpt. Jacek WOLF
Foto: kpt. Jacek WOLF